امروز: سه شنبه, ۰۲ آبان ۱۳۹۶ برابر با ۰۳ صفر ۱۴۳۹ قمری و ۲۴ ۱۰ ۲۰۱۷ میلادی , مصادف است با : عيد سعيد غدير خم [ ١٨ ذوالحجه ]

...

چند رسانه ای

تازه های ورزشی

..

کد خبر 775035
تاریخ انتشار: شنبه, ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ۲۲:۰۲
دسته: رزمی
پرینت
ایمیل

دو جایزه داور و فدراسیون برتر برای ایران

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی فدراسیون ورزش های رزمی، در شب پایانی  بازی های قهرمانی جوانان جهان در شهر بانکوک تایلند، فدراسیون جهانی موی تای مانند هر سال اقدام به برگزاری" گالا" نمود و در این برنامه فرهنگی نمایشی، ضمن تبلیغ اهداف بلند مدت و برنامه های پیش روی " ایفما" اقدام به معرفی ورزشکاران برجسته سال در گروه های سنی مختلف، بهترین شهر میزبان مسابقات، برترین داور زن و مرد،بهترین مربیان سال ،پرکارترین فدراسیون ها و بهترین پروژه های اجتماعی که در سطح بین المللی اجرا شدند ، نمود. 

در این میان ایران موفق به کسب دو نشان در قسمت برترین داور زن مسابقات توسط  آرزو مقدوری داور بین المللی انجمن ملی موی تای ایران و جایزه بهترین فدراسیون در تلاش برای " برابری حقوق زنان و مردان" نیز به انجمن ملی موی تای فدراسیون ورزش های رزمی ایران تعلق گرفت. 

لازم بذکر است این داور زن ایرانی با پوشش کامل اسلامی تاکنون در بیش از چندین رویداد مهم جهانی موی تای  در رینگ مسابقات قضاوت کرده است.

علت اصلی تعلق این جوایز به انجمن ملی موی تای ایران تلاش مسئولین وزارت ورزش و جوانان، فدراسیون ورزشهای رزمی و انجمن ملی موی تای  برای حضور مجدد زنان به عرصه رقابت های بین المللی موی تای دوشادوش مردان بود که متاسفانه در اقدامی عجیب در زمان دولت دهم به صورت ناگهانی از هر گونه فعالیت زنان در این ورزش بعد از ١٥ سال فعالیت و کسب مدالهای متعدد جلوگیری به عمل آمده بود. 

بی شک کسب دو نشان برتری برای انجمن ملی موی تای ایران در کنار ٣ مدال طلا و ٣ مدال ارزشمند برنز و کسب رتبه پنجمی دنیا، این مسابقات را تبدیل به یکی از بیاد ماندنی ترین مسابقات جهانی موی تای برای تیم ملی تبدیل کرد+ 0
مخالفم - 0


تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0
نظرات کاربران

ارسال نظر
کد امنیتی
تازه کردن

  


اخبار مشاهیر و چهره ها