امروز: سه شنبه, ۲۱ آذر ۱۳۹۶ برابر با ۲۳ ربيع الأول ۱۴۳۹ قمری و ۱۲ ۱۲ ۲۰۱۷ میلادی , مصادف است با : ورود اولين اتومبيل به ايران در زمان مظفرالدين شاه قاجار (1279ش)

...

چند رسانه ای

..

تازه های فناوری

کد خبر 792938
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۱۴ آذر ۱۳۹۶ ۱۷:۵۵

جایگاه ممتاز اچ‌پی در دنیای محصولات ویندوزی، مایکروسافت در رتبه هشتم

سرویس فناوری جوان ایرانی به نقل از ایتنا؛ بخش نرم افزار:

جایگاه ممتاز اچ‌پی در دنیای محصولات ویندوزی، مایکروسافت در رتبه هشتم
به تازگی آمار و ارقامی منتشر شده که نشان می‌دهد شرکت اچ‌پی توانسته است تا رتبه نخست بازار دستگاه‌های ویندوزی را به خود اختصاص دهد، اما با اینحال، سرفیس پرو 4 شرکت مایکروسافت یکی از محبوب‌ترین محصولات بازار است.
 
به گزارش ایتنا از رایورز اکنون می‌توان گفت که علیرغم پیش‌بینی‌های بدبینانه پیشین، تلاش شرکت‌هایی مانند اچ‌پی و مایکروسافت موجب شده است تا سخت‌افزارهای ویندوزی به پایان راه نرسند.
این دو شرکت، مهم‌ترین عناصر فعال در عرضه محصولات سخت‌افزاری بر پایه سیستم‌عامل ویندوز هستند و در این میان اچ‌پی، به‌عنوان پادشاه بلامنازع این رده شناخته می‌شود.
 
آمار و ارقام در این زمینه خبر از این دارند که شرکت اچ‌پی جایگاه ممتاز این بازار را کسب نموده و شرکت‌هایی مانند دل، لنوو و  ایسوس نیز به ترتیب با ضریب مالکیتی بین 16 تا 13 درصد در رتبه‌های بعدی قرار دارند.
 
جالب اینکه خود شرکت مایکروسافت با محصولات سری سرفیس خود در رتبه هشتم قرار گرفته و تنها 2.7 درصد از بازار را به خود اختصاص داده است.
 
همچنین از نظر نرم‌افزاری، مرکز تحلیلی AdDuplex آماری را ارائه نموده که نشان می‌دهد 27 نوامبر، تعداد 5 هزار نرم‌افزار رسمی از روی بازار نرم‌افزاری ویندوز دانلود شده است.
 
این آمار از این نظر اهمیت دارد که نشان می‌دهد نرم‌افزارهای نصب شده از کدام نسخه از ویندوز استفاده می‌کنند و بر همین اساس نیز از میان هر 5 دستگاه، سه مدل از آخرین نسخه ویندوز 10 با آخرین نسخه به‌روزرسانی عرضه شده استفاده می‌نمودند.


+ 0
مخالفم - 1


تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0
نظرات کاربران

ارسال نظر
کد امنیتی
تازه کردن

  


اخبار مشاهیر و چهره ها