امروز: دوشنبه, ۲۰ آذر ۱۳۹۶ برابر با ۲۲ ربيع الأول ۱۴۳۹ قمری و ۱۱ ۱۲ ۲۰۱۷ میلادی , مصادف است با : راهپيمايي ميليوني و باشكوه عاشوراي حسيني عليه رژيم محمدرضا شاه پهلوي (1357ش)

...

چند رسانه ای

..

تازه های فناوری

کد خبر 758926
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ ۱۸:۴۷
دسته: امنیت
پرینت
ایمیل

حمله هکرها به یک فروشگاه زنجیره ای در آمریکا

سرویس فناوری جوان ایرانی به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

جوان ایرانی-هکرها برای این کار بدافزاری را در سیستم‌های پرداخت الکترونیک باکل جاسازی کرده‌اند.

حمله هکرها به یک فروشگاه زنجیره ای در آمریکا

آن دسته از مردم آمریکا که در فاصله زمانی ۲۸ اکتبر سال ۲۰۱۶ تا ۱۴ آوریل سال ۲۰۱۷ مشتری فروشگاه البسه زنجیره ای باکل بوده اند باید نگران سرقت اطلاعات کارت‌های اعتباری خود باشند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از میامی هرالد، هکرها توانسته اند با نفوذ به پایانه های پرداخت الکترونیک یا POS صدها شعبه فروشگاه های باکل در سراسر آمریکا، برخی اطلاعات شخصی افراد و همین طور داده های مربوط به کارت های اعتباری آنها را سرقت کنند.

باکل اولین بار روز جمعه اطلاعاتی را در این زمینه در روز جمعه بر روی سایت خود قرار داد. بر این اساس هکرها توانسته‌اند این اطلاعات را در زمان خرید مردم از پایانه‌های POS باکل سرقت کنند.

هکرها برای این کار بدافزاری را در سیستم‌های پرداخت الکترونیک باکل جاسازی کرده‌اند، البته با توجه به اینکه سیستم یاد شده برای خرید از وب سایت باکل به کار نمی‌رفته خریداران البسه از سایت آن در معرض خطر نیستند.

همچنین باید توجه داشت اطلاعات کاربرانی که از کارت‌های اعتباری دارای تراشه های امن استفاده کرده‌اند، به سرقت نرفته، اما کاربران کارت‌های اعتباری قدیمی که مجهز به نوارهای مغناطیسی است به طور جدی در معرض خطر هستند.

باکل اعلام کرده در حال همکاری با شرکت های تولیدکننده کارت های اعتباری برای حل مشکل است. مدیران این فروشگاه زنجیره ای از افشای تعداد افرادی که به علت این حمله هکری دچار مشکل شده‌اند خودداری کرده اند. اما از مشتریان خود خواسته اند تا تراکنش‌های کارت های اعتباری خود را برای شناسایی موارد مشکوک فعالیت کنترل کنند.

پیش از این در ماه های مارس تا آوریل سال ۲۰۱۷ هم هکرها به سیستم های POS رستوران زنجیره ای Chipotle در آمریکا حمله کرده بودند و اطلاعات کارت‌های اعتباری مشتریان آن را سرقت کرده بودند.+ 0
مخالفم - 0


تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0
نظرات کاربران

ارسال نظر
کد امنیتی
تازه کردن

  


اخبار مشاهیر و چهره ها