امروز: سه شنبه, ۲۱ آذر ۱۳۹۶ برابر با ۲۳ ربيع الأول ۱۴۳۹ قمری و ۱۲ ۱۲ ۲۰۱۷ میلادی , مصادف است با : ورود اولين اتومبيل به ايران در زمان مظفرالدين شاه قاجار (1279ش)

...

چند رسانه ای

..

کد خبر 759377
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ ۱۷:۳۷

جزئیات جدید پشتیبانی رژیم اسرائیل از تروریست های سوری

بر طبق گزارش هایی اسرائیل تاکنون به صورت مستقیم با مداوای مجروحان از تروریست ها در سوریه حمایت کرده است اما وال استریت ژورنال اخیرا گزارش داده که این رژیم کمک های مستقیم نقدی نیز به تروریست ها ارائه داده است. 

به گزارش تابناک در همین زمینه روزنامه آمریکایی «وال استریت ژورنال» نوشت؛  اسرائیل در سال های گذشته کمک های مخفیانه ای را به تروریست های سوریه با هدف ایجاد ‌و حفظ یک منطقه حائل از نیروهای نزدیک به خود جهت حفظ امنیت خود در برابر نیروهای وابسته به ایران به عمل آورده است.

بر طبق این گزارش این کمک ها و حمایت های اسرائیل مستقیم و قابل توجه بوده است و شامل پول نقد، مواد غذایی، سوخت و تجهیزات پزشکی بوده است. بنابراین این واقعیت وجود دارد که اسرائیل به گروه های مسلح درنزدیکی مرزهای خود کمک زیادی کرده است.

براساس یافته های وال استریت ژورنال از اطلاعات به دست از آمده از 6 نفز از شورشیان و سه نفر آشنا با تفکر اسرائیل، تل آویو معاملات و توافقات مخفی خود با گروه های تروریستی را از اوایل سال 2013 با هدف مهار نیروهای مورد حمایت ایران در سراسر مرزهایش و تحت هدایت موشه یلعون وزیر دفاع پیشین این رژیم آغاز و تاکنون نیز ادامه داده است.

این منابع به وال استریت ژورنال گفتند که یک واحد ویژه از ارتش اسرائیل برای انجام ماموریت و نظارت بر کمک رسانی ها به این گروه های معارض با بودجه و سرمایه کافی مالی نیز در نظر گرفته شده است.

نتیجه تصویری برای اسرائیل و گروه های شورشی سوریه

شورشیان سوریه به وال استریت ژورنال گفتند که گروه «فرسان الجولان» (شوالیه های جولان) گروهی است که با اسرائیل همکاری می کند و ماهیانه تقریبا 5 هزار دلار از اسرائیل پول دریافت می کند در حالی که هیچ گونه حمایتی از دولت های غربی دریافت نمی کند و گروهی غیر وابسته به ارتش آزاد سوریه است.

«معتصم الجولانی» سخنگوی این گروه به وال استریت ژورنال گفته است؛ « اسرائیل در کنار ما و در یک مسیر قهرمانانه ایستاده است و ما بدون کمک اسرائیل زنده نمی مانیم».

الجولانی در ادامه گفت که همکاری با داعش زمانی آغاز شد که جنگنجویان زخمی این گروه موفق به رسیدن به مرزهای اسرائیل شدند-جایی که آن ها از سربازان اسرائیلی درخواست کمک کردند- و پس از آنکه در اسرائیل تحت مراقبت های پزشکی قرار گرفتند کانال های مخفی نیز با ارتش اسرائیل برقرار کردند.

گفته شده است که فرسان الجولان حدود 400 جنگجو دارد و اتحاد شکننده خود با چهار گروه مسلح دیگر در امتداد مرزهای اسرائیل را نیز حفظ کرده است و همه این گروه ها نیز کمک هایی را از اسرائیل دریافت می کنند.

بر طبق گزارش وال استریت ژورنال جزئیات جدید از حمایت فزاینده اسرائیل از گروه های شورشی در امتداد مرزهای خود با سوریه می تواند منجر به تنش های جدی میان نیروهای ارتش سوریه و حزب الله شود.

یک منبع اسرائیلی به وال استریت ژورنال گفته است که پول هایی که از اسرائیل به این گروه ها داده می شود اهداف بشر دوستانه دارد اما جنگنجویان شورشی در تناقض با این ادعا گفتند که از این پول ها برای پرداخت حقوق و خرید مهمات استفاده می کنند.

این گزارش در حالی است که مقامات رژیم صهیونیستی پیشتر سعی داشتند خود را از بحران سوریه بیرون نگه داشته و نقش حمایتی از معارضان و تروریست‌ها را مخفی نگه دارند.+ 0
مخالفم - 0


تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0
نظرات کاربران

ارسال نظر
کد امنیتی
تازه کردن

  


اخبار مشاهیر و چهره ها