امروز: دوشنبه, ۲۹ آبان ۱۳۹۶ برابر با ۰۱ ربيع الأول ۱۴۳۹ قمری و ۲۰ ۱۱ ۲۰۱۷ میلادی , مصادف است با : الحاق ايران به پيمان "سنتو" (1334 ش) آغاز هفته بسيج

...

چند رسانه ای

..

کد خبر 790833
تاریخ انتشار: شنبه, ۲۰ آبان ۱۳۹۶ ۰۰:۰۶

پیشگیری از سرطان با وارفارین

سرویس سلامت جوان ایرانی به نقل از دکتر سلام:

وارفارین نوعی دارو است که از آن برای کاهش خطر حمله قلبی یا سکته مغزی استفاده می شود. این دارو نوعی رقیق کننده خون است و به جلوگیری از تشکیل لخته‌های خون کمک می‌کند. مطالعاتی انجام شده که نشان می دهد، وارفارین به کاهش خطر ابتلا به سرطان به خصوص برای افراد ۵۰ سال به بالا کمک می‌کند.

در حالیکه وارفارین گزینه خوبی برای جلوگیری از لخته شدن خون است بررسی‌ها نشان می‌دهد این دارو می‌تواند از ابتلا به سرطان نیز پیشگیری کند.

مطالعات روی مدل‌های سرطان نشان می‌دهد وارفارین آنزیم تیروزین کیناز گیرنده AXL را از طریق مهار کردن پروتئین وابسته به ویتامین K به نام Gas6 مسدود کرده و مانع از گسترش سلول‌های سرطانی می‌شود.

به گزارش مدیکال نیوز تودی، در این بررسی اطلاعات بیش از یک میلیون و ۲۵۶ هزار نفر که در فاصله سال‌های ۱۹۲۴ تا ۱۹۵۴ به دنیا آمده مورد مطالعه قرار گرفت.

متخصصان دریافتند افرادی که از داروی وارفارین مصرف کرده‌اند در مقایسه با افرادی که این دارو را دریافت نکردند ۱۶ درصد کمتر در معرض ابتلا به انواع سرطان‌ها هستند.

منبع: ایسکانیوز+ 0
مخالفم - 1


تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0
نظرات کاربران

ارسال نظر
کد امنیتی
تازه کردن

  


اخبار مشاهیر و چهره ها