امروز: چهارشنبه, ۲۲ آذر ۱۳۹۶ برابر با ۲۴ ربيع الأول ۱۴۳۹ قمری و ۱۳ ۱۲ ۲۰۱۷ میلادی , مصادف است با : تصويب قانون استخدام كشوري (1301ش)

...

چند رسانه ای

..

کد خبر 785332
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۱۶ مهر ۱۳۹۶ ۰۴:۴۴

اولین عامل مرگ و میر در استان کهگیلویه و بویراحمد

سرویس سلامت جوان ایرانی به نقل از دکتر سلام:

طبق تحقیق صورت گرفته با موضوع اولین عامل مرگ و میر که در استان کهگیلویه و بویر احمد صورت گرفت مشخص شد اولین عامل مرگ در این استان بیماری های قلبی و سکته مغزی می باشد که به دلیل فشار خون و قند بالا رخ می دهد.

 

ظفر پریسایی افزود: ۸۰ درصد مرگ‌های ناشـی از بیماری قلبی و سکته مغزی ناشی از فشارخون بالا، کلسـترول خون بالا، مصـرف دخانیات، رژیم غذایی نامناسب، اضافه وزن، چاقی و کم تحرکی است.

 

وی ادامه داد: یکی از موانع مهم در کنترل موثر بیماری‌های قلبی عروقی شیوع این عوامل خطر و بی اطلاعی مردم از میزان عوامل خطر در خود است.

 

مدیر مبارزه با بیماری‌های مرکز بهداشت استان با اشاره به اینکه برنامه ایراپن برای ارزیابی این عوامل خطر و میزان خطرسـنجی سکته‌های قلبی و مغزی در حال اجرا است گفت: این برنامه به طوری است که افراد بالای ۳۰ سال با مراجعه به مراکز بهداشتی درمانی، خانه‌های بهداشت، خطرسنجی و انجام آزمایشات رایگان می‌توانند از میزان بروز سکته قلبی و مغزی در خود در ۱۰ سال آینده مطلع شوند.

باشگاه خبرنگاران+ 0
مخالفم - 1


تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0
نظرات کاربران

ارسال نظر
کد امنیتی
تازه کردن

  


اخبار مشاهیر و چهره ها