امروز: سه شنبه, ۰۲ آبان ۱۳۹۶ برابر با ۰۳ صفر ۱۴۳۹ قمری و ۲۴ ۱۰ ۲۰۱۷ میلادی , مصادف است با : عيد سعيد غدير خم [ ١٨ ذوالحجه ]

...

چند رسانه ای

..

کد خبر 774851
تاریخ انتشار: شنبه, ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ۰۱:۳۲

دعوای والدین چه صدماتی برای فرزندان به همراه خواهد داشت؟

سرویس سلامت جوان ایرانی به نقل از دکتر سلام:

بسیاری از والدین تصور می کنند زمانی که با هم مشاجره دارند، صدمات این مشاجرات تنها متوجه خود آن ها می شود، در حالی که دانشمندان بر این باورند، مشاجرات پدر و مادر ها در حضور کودکانشان می تواند آینده فرزند را به شدت تحت تاثیر قرار دهد. در این مطلب به بیان این موضوع خواهیم پرداخت که مشاجرات و جدایی والدین به چه صورت‌ هایی در فرزندان تاثیرگذار است.

۱- پدر و مادرهایی که با هم خوشبخت نیستند با هم دعوا می‌کنند و از هم جدا می‌شوند. این اختلاف و جدایی به طور مستقیم منجر به افسردگی و بدبینی طولانی مدت در کودکان می‌شود.

۲- راه دوم کمی پیچیده‌تر، اما تاثیر گذارتر است. جنگ و جدا شدن به خودی خود اثر مستقیم کمتری روی کودک دارند، اما آگاهی از خوشبخت نبودن والدین بسیار تاثیرگذارتر است و کودک را به حدی آشفته می‌کند که قادر است در او افسردگی درازمدت ایجاد کند.

کودکان قدرت کشف ریشه‌های بدبختی والدین را ندارند. آنها والدین خود را در وضعیت بسیار خوب و رویایی تصور می‌کنند و فهمیدن واقعیت تلخ خوشبخت نبودن آنها سخت کودکان را وحشت‌زده و متزلزل می‌کند.

جنگ و دعوا میان دو فردی که کودک بیشترین وابستگی را به آنها دارد، به شدت مغشوش‌کننده است.+ 0
مخالفم - 0


تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0
نظرات کاربران

ارسال نظر
کد امنیتی
تازه کردن

  


اخبار مشاهیر و چهره ها