امروز: سه شنبه, ۲۱ آذر ۱۳۹۶ برابر با ۲۳ ربيع الأول ۱۴۳۹ قمری و ۱۲ ۱۲ ۲۰۱۷ میلادی , مصادف است با : ورود اولين اتومبيل به ايران در زمان مظفرالدين شاه قاجار (1279ش)

...

چند رسانه ای

..

کد خبر 786085
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۲۰ مهر ۱۳۹۶ ۱۰:۴۵

کتاب - خانواده مسلمان و فضای مجازی - منتشر شد

سرویس اندیشه جوان ایرانی به نقل از مهر؛ بخش نشر و کتاب:

به گزارش جوان ایرانی، دفتر نشر فرهنگ اسلامی به تازگی کتاب «خانواده‌ مسلمان و فضای مجازی» را به قلم سیدسعید رضا عاملی رئیس دانشکده مطالعات جهان، استاد گروه ارتباطات دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران و عضو جدید شورای عالی فضای مجازی منتشر کرده است.

دغدغه‌ اصلی نویسنده این کتاب بهره‌گیری از فضای مجازی برای توسعه و پیشرفت و تسهیل زندگی مردم و ارتقای فرهنگ و تصحیح روابط بین‌فرهنگی در سطح ملی و بین‌المللی است.

این اثر با هدف بازتعریف فضای مجازی مفید، موثر، سالم و پویا برای خانواده مسلمان نوشته شده است تا در پرتو این مباحث، هم به جنبه‌های آموزشی برای چگونگی استفاده از این فضا پرداخته شود و هم خانواده‌ها با ظرفیت‌ها و خطرات و آسیب‌های فضای مجازی نسبت به اعضای خانواده خود در گروه‌های سنی و جنسی متفاوت آشنا شوند.

این کتاب در ۱۰ فصل زیر تدوین شده است:

خانواده در گفتمان فکری و اجتماعی غرب، خانواده و ویژگی‌های آن در اسلام، سبک زندگی ایرانی - اسلامی و الگوی خانواده مطلوب، روندهای تغییر خانواده در جهان، خانواده دوفضایی، سواد مجازی (اینترنتی) خانواده، خدمات مجازی برای خانواده در جهان غرب، خدمات مجازی خانواده در جهان اسلام و راهبردهای ارتقا خانواده مسلمان در پیوند با فضای مجازی.

کتاب ۳۶۰ صفحه‌ای «خانواده مسلمان و فضای مجازی» در شمارگان ۱۰۰۰ نسخه و با بهای ۲۳ هزار تومان از سوی دفتر نشر فرهنگ اسلامی منتشر و روانه کتابفروشی‌ها شده است.+ 0
مخالفم - 1


  


اخبار مشاهیر و چهره ها