امروز: دوشنبه, ۲۰ آذر ۱۳۹۶ برابر با ۲۲ ربيع الأول ۱۴۳۹ قمری و ۱۱ ۱۲ ۲۰۱۷ میلادی , مصادف است با : راهپيمايي ميليوني و باشكوه عاشوراي حسيني عليه رژيم محمدرضا شاه پهلوي (1357ش)

...

چند رسانه ای

..

کد خبر 786160
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۲۰ مهر ۱۳۹۶ ۲۲:۳۰
دسته: شمالی
پرینت
ایمیل

هدف از جهاد اباعبدالله(ع) حراست از دین بود

سرویس استانها جوان ایرانی؛ بخش شمالی:

به گزارش جوان ایرانی به نقل از مهر، احمد همتی شامگاه پنج شنبه در دومین همایش شعر عاشورایی سرخه به میزبانی هیئت انصارالحسین(ع) روستای افتر این شهرستان، ضمن بیان اینکه مراسم مذهبی و عزاداری، هنر اسلامی، انقلابی و همچنین اندیشه دینی امروز می بایست به ذات و باطن دین و اصل پیام عاشورا بپردازد، تاکید کرد: هدف از جهاد و شهادت اباعبدالله الحسین(ع) حراست از دین بود و این امر باید سرلوحه هنرمندان باشد.

وی افزود: هنر امروزه در انتقال مفاهیم و دین‌شناسی بسیار موثر و موفق عمل کرده و ما شاهد هستیم که شعر، فیلم، تئاتر و دیگر زمینه ها با چه ظرفیتی می تواند تاثیر پذیری مفاهیم اصلی نهضت عاشورایی و همچنین شهادت حضرت‌امام حسین(ع) و مکتب حسینی را به نسل جوان‌ امروز منتقل کند.

افتر می تواند پایتخت شعر عاشورایی کشور شود

عضو خانه ملت گفت: ‌ برگزاری همایش هایی از این دست‌ بسیار موثر خواهد بود چرا که می تواند طریق و راه را به هنرمندان به خصوص جوانان نشان دهد تا بیش از پیش بتوانیم از ظرفیت هنر در ترویج معارف دینی و الهی و به خصوص سیره حسینی بهره مند شویم.

همتی با اشاره به ظرفیت های دینی و هنری روستای افتر سرخه، بیان کرد: این ناحیه عالم خیز و دیندار پرور در آینده با همراهی و ‌همکاری ‌مسئولان ‌امر، می تواند به پایتخت شعر عاشورایی کشور تبدیل شود.

وی در دیگر بخش سخنان خود ضمن تاکید بر ضرورت حفظ سادگی در مناسبات دینی و به خصوص عاشورایی، افزود: امروزه بعضاً دیده می شود که زرق و برق های دنیوی و برخی انحرافات در مراسم مذهبی ما دیده می شود که می بایست برای بر طرف کردن آنها و هدایت نسل جوان تاثیرگذار جامعه، از کارشناسان امر بهره گرفت.+ 0
مخالفم - 1


  


اخبار مشاهیر و چهره ها