امروز: چهارشنبه, ۲۲ آذر ۱۳۹۶ برابر با ۲۴ ربيع الأول ۱۴۳۹ قمری و ۱۳ ۱۲ ۲۰۱۷ میلادی , مصادف است با : تصويب قانون استخدام كشوري (1301ش)

...

چند رسانه ای

..

تازه‌های اجتماعی

کد خبر 686642
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۲۳ دی ۱۳۹۵ ۰۱:۱۱
دسته: حوادث
پرینت
ایمیل

پلیس فتا: نارو به دوستى اينترنتى، منجر به خودكشى پسر جوان شد


به گزارش جوان ایرانی، رئيس پليس فتا استان خراسان‌رضوی با بیان اینکه در پی خودکشی یک جوان گوشی تلفن همراه وی در اختیار این پلیس برای رمزگشایی قرار گرفت، گفت: رمز گشایی و احصاء اطلاعات گوشی هوشمند متوفی، جزئیات بیشتری را در رابطه با پرونده خودكشی پسر جوان برملا ساخت.

 

 سرهنگ جهانشیری در تشریح این خبر اظهار کرد: در پی وقوع یک فقره خودكشی در یکی از خیابان‌های مشهد تیم بررسی صحنه قتل پلیس آگاهی به آن منطقه اعزام و پس از بررسی‌های صورت گرفته در صحنه تعداد دو دستگاه تلفن همراه از صحنه خودكشی ضبط گردید.


 
وی افزود: پس از اینکه مشخص گردید تلفن‌های همراه ارسالی دارای رمز ورود می‌باشند دستور قضایی لازم جهت رمزگشایی تلفن‌های همراه اخذ و به آزمایشگاه پلیس فتا ارسال شد.


 
رئيس پليس فتا استان خراسان‌رضوی كارشناسان پلیس فتا با توجه به اهمیت موضوع و سرعت بخشیدن به انجام پرونده پس از بررسی‌های فنی لازم‌، طی یک بازه زمانی کوتاه اقدام به رمزگشایی از گوشی‌ها نموده كه مستندات شایان توجهی از دلایل خودكشی این فرد به دست آوردند.
 


سرهنگ جهانشیری با بیان اینکه متوفی چندی قبل توسط فضای سایبری و در شبكه‌های اجتماعی تحت آن با دختری آشنا می‌شود و مدتی پس از این آشنایی ظاهرا متوجه می‌شود احساس وی توسط این دختر به بازی گرفته شده است، گفت: متوفی با پی بردن به اینکه دوست اینترنتی وی با شخص دیگری در ارتباط است و با فهمیدن این موضوع تحت شرایط سخت و شدید روحی اقدام به خودكشی نموده است كه محتویات تلفن‌های همراه استخراج و جهت سیر مراحل قانونی تحویل مرجع خواهان گردید.
 


سرهنگ جهانشیری در رابطه با هویت پنهان افراد در فضای سایبر و پیامد آشنایی‌هایی كه از این فضا نشآت می‌گیرد هشدار داد و افزود: با توجه به جمعیت جوان كشور و استفاده روزافزون از فضای سایبری توجه به هویت كاذب از سوی برخی كاربران و عدم اعتماد و اطمینان به این افراد سودجو، شرط احتیاط و عقل می‌باشد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا

110+ 0
مخالفم - 0


تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0
نظرات کاربران

ارسال نظر
کد امنیتی
تازه کردن

  


اخبار مشاهیر و چهره ها